Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Kārtot pēc
atbilstības
Papildu meklējums
Virstips
Piekļuves tiesības
Tips
Autors

Rādīt visus

Paslēpt

(50)
Oriģināla glabātājs
Izdevējs

Rādīt visus

Paslēpt

(120)
Valoda

Rādīt vairāk

Rādīt mazāk

Fiziskais datu nesējs

Latvija 16.-18. gadsimta kartēs

 152 objekti

 

Kolekciju veido Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā esošās senās kartes, kurās ietverta Latvijas vai tās vēsturisko reģionu teritorija. Sarežģītā vēsturiskās attīstības gaita un ģeogrāfiskais novietojums Eiropas lielvalstu krustpunktā izskaidro to, ka mūsdienu Latvijas teritorijas kontūras varam sazīmēt senās Skandināvijas, Vācijas, Polijas, Prūsijas un Lietuvas, kā arī Krievijas kartēs.
Kolekcija ietver kartogrāfijas vēsturei nozīmīgus atlantus un karšu izdevumus uz atsevišķām lapām. Daudzi digitalizētie materiāli ir izgriezumi no savulaik plaši izplatītiem izdevumiem: vēlīni 16. gadsimta un 17. gadsimta sākuma K. Ptolemaja karšu pārstrādājumi, S. Minstera “Kosmogrāfija”, A. Ortēlija un G. Merkatora u. c. atlanti.
Nozīmīgu kolekcijas daļu veido prāvesta Ringolda Mužika (1914-2000) izcilā seno karšu kolekcija, kas Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā nonāca 2001. un 2002. gadā, pateicoties Lielbritānijā dzīvojošās bibliotēku zinātnieces un trimdas kultūras darbinieces Ineses Auziņas-Smitas gādībai.

Atrasti 152 rezultāti (0.04 sekundes)

Pieteikties, lai saglabātu meklējumu

Kārtot pēc

No 11 lapām

Rezultātu skaits lapā: