Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Ieskaties

Viļa Plūdoņa “Eža kažociņš”

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Viens no ievērojamākajiem latviešu liroepikas un bērnu dzejas autoriem 2024. gada 9. martā atzīmētu 150. dzimšanas dienu. Vilis Plūdons (1874–1940) izcils dabas lirikas, dzejas formas un stila meistars, izkopis balādes un poēmas žanru latviešu literatūrā, savā radošajā mūžā ieguvis tādus prestižus apbalvojumus kā Triju Zvaigžņu ordeni (1926. un 1934. gadā) un Tēvzemes balvu (1938. gadā).

Vienkāršība un sirsnība, kas mīt viņa tēlos, valdzina mazus un lielus lasītājus, bet tēlu mīlestība pret darbu un labestības tikums atgādina visiem par svarīgāko cilvēka dzīvē. Vairāk nekā simt gadu “Eža kažociņš” iedvesmo ne tikai lasītājus, bet arī māksliniekus un izdevējus, kas to atkārtoti iedzīvina jaunās ilustrācijās un izdevumos. Poēma “Eža kažociņš” pirmo reizi izdots “Ilustrētā Žurnāla” 1921. gada 1. marta numurā, nākošo 1927.gada Valtera un Rapas izdevumu ilustrējis Niklāvs Strunke.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Galvenās krātuves centrs (GKC) no 26.02-6.04.2024 piedāvā tematisku krājuma izlasi, kurā apskatāmi dzejnieka Viļa Plūdoņa poēmas “Eža kažociņš” un “Zaķīšu pirtiņa” izdevumi GKC krājumā. Izlase apskatāma Krātuves izsniegšanas punktā (3. stāvā).

V.Plūdoņa darbi Digitālajā bibliotēkā.

Pilnteksts ar N.Strunkes ilustrācijām: Plūdons, Vilis,  Eža kažociņš / Plūdoņa pasaka ; ilustrējis N. Strunke. Rīga : Valters un Rapa, 1927. 23 lpp