Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Ieskaties

Periodika.lv papildināta ar humora un satīras žurnālu "Rūgtais Apīnis"

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Humora un satīras žurnāls iznāca neregulāri, dodot iespējas “trimdas juceklīšus un problēmiņas skatīt no cita redzes leņķa”. Redakcija sola “… pavilkt uz zoba katru personu vai institūciju, kas sakās pārstāvam visu latviešu tautu. Vienalga, vai tas būtu trimdā vai Latvijā.”

"Rūgtā Apīņa" pirmais numurs iznāca 1962.g. 25.novembrī. 1966.g. jūnijā iznāca 10.numurs. Pēc tam bija pārtraukums (Nr.11-40 nav iznācis). Izdevums atjaunojās ar 41.numuru 1974.g. februārī un turpināja iznākt līdz Nr.59 1986.g.decembrī. Tas bija viens no ilgāk iznākušajiem trimdas humora un satīras izdevumiem ar apakšnosaukumu “Latviešu globālā velnu dzinēju fonda žurnāls ar neatbildīgiem palīgredaktoriem Zviedrijā, Kanādā, Austrālijā”. Žurnālu ilgus gadus vadījis jaunatnes darbinieks un žurnālists Jānis Pīpiņš (1923-1975).

 

Lasi: "Rūgtais Apīnis" Periodika.lv.

Plašāk par Arvīdu Norīti lasi Dziesmu svētku krātuvē un Nacionālajā enciklopēdijā, kā arī skaties un klausies Digitālajā bibliotēkā.