Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Ieskaties

Grāmatu draugu ķēdes desmitgade

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Pirms desmit gadiem, 2014. gada 18. janvārī, Rīgā norisinājās akcija "Gaismas ceļš – grāmatu draugu ķēde". Akcijas laikā divu kilometru garā cilvēku ķēdē no rokas rokā pārvietoja vairāk nekā 2000 grāmatas no toreizējās LNB ēkas K. Barona ielā 14 uz jauno ēku Mūkusalas ielā 3. Vienlaikus Grāmatu draugu ķēde bija Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākums. Dalībai Grāmatu draugu ķēdē, kas guva lielu starptautisko mediju uzmanību, bija pieteikušies vairāk nekā 15 000 dalībnieki no Latvijas un ārvalstīm.

2024. gada 18. janvārī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), atzīmējot Grāmatu draugu ķēdes desmitgadi, norisināsies simboliska akcija. LNB aicina bibliotēkas apmeklētājus piedalīties improvizētā grāmatu ķēdē – no rokas rokā nodot grāmatu dāvinājumus un svinīgi ievietot tos Tautas grāmatu plauktā 4. stāvā.

Plašāk: https://lnb.lv/gramatu-draugu-kedes-desmitgades-atzimesana/ 

Ekrānšāviņš: Gaismas ceļš. Grāmatu draugu ķēde : 2014. gada 18. janvāris