Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Ieskaties

Skaistuma lieciniece

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Dr. phil. Milda Palēviča ir, iespējams, nopietnākā kultūras teorētiķe Latvijas 20. gadsimta vēsturē. Viņa pati kā galvenos izcēlusi divus savas darbības virzienus: izstrādāt sistemātisku latviešu nacionālās estētiskas izklāstu un apkopot tās attīstības gaitu pilnā vēsturiskā pārskatā. Palēvičas izpētes lauks līdz ar to ir maksimāli plašs – no pirmajām rakstiski fiksētajām latviešu estētiskās domas izpausmēm dainās līdz laikabiedru literārajiem un teorētiskajiem darbiem tēlotājā mākslā, mūzikas estētikā, skatuves mākslas teorijā un dejas mākslā. Vienlaikus Milda Palēviča ir darbojusies arī dažādās sabiedriskās organizācijās, tostarp pašas dibinātajā Latvijas sievietes darba tiesību aizsardzības biedrībā "Open Door"1936. gadā iznāca Mildas Palēvičas grāmata "Aistētikas problēmas", ap to pašu laiku tapa viņas nozīmīgākais darbs "Estētiskās domas attīstība Latvijā", kas, par spīti Palēvičas centieniem, padomju gados tā arī netika izdots.

Lai dalītos pieredzē par darbu ar ievērojamās, taču plašākai sabiedrībai joprojām maz zināmās kultūras teorētiķes Mildas Palēvičas (1889–1972) arhīvu, sarunā tiksies kino režisore un rakstniece Kristīne Želve un filozofs Dr. phil. Igors Šuvajevs, sarunu vadīs rakstnieks Svens Kuzmins.

Dalība bez maksas.

https://www.lnb.lv/pasakums-skaistuma-lieciniece-milda-palevica-latvijas-ideju-vesture/