Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Ieskaties

Eiropas digitālās kultūras platformai Europeana – 15

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Pirmā Europeana tīmekļa vietne tika atvērta pirms 15 gadiem, tas bijis pagrieziena punkts veicinot kultūras mantojuma nozares digitālo pārveidi. Europeana paver iespējas meklēt vai pārlūkot vienlaicīgi gan Eiropas bibliotēku, gan arhīvu un muzeju digitalizētajās kolekcijās. Tas nozīmē, ka lietotāji var pētīt dažādas interesantas tēmas Eiropas kultūras mantojuma iestāžu digitālajā saturā.

Atklājot tīmekļa vietni 2008. gadā Europeana piedāvāja piekļuvi 4,5 miljoniem kultūras mantojuma objektu; šodien tā piedāvā piekļuvi 57 miljoniem, no kuriem daudzi ir ievietoti ar publiskas piekļuves licenci un tie pieejami ikvienam interesentam un tos var atkārtoti izmantot bez ierobežojumiem.

Europeana pieejams saturs arī no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Universitātes, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja, Enerģētikas muzeja un daudzām citām Latvijas kultūras iestādēm un privātkolekcijām.

 

Foto: Spāru svētki - Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Latvia - CC BY. https://www.europeana.eu/item/92085/24266