Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Ieskaties

Plaša klasiskās, laikmetīgās un populārās mūzikas koncertierakstu kolekcija

Kultūras informācijas sistēmu centrs

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) brīvpieejā tiešsaistē piedāvā noskatīties pēdējos gados Latvijā notikušas 70 kultūras norises – klasiskās, laikmetīgās un populārās mūzikas koncertus, kuri ierakstīti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu īstenotā projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija" (1. kārta un 2. kārta) ietvaros un šobrīd ikvienam Latvijas iedzīvotājam augstā tehnoloģiskā kvalitātē ir skatāmi vietnē Diva.lv. Kopumā projekta ietvaros tika apzinātas un digitalizētas daudzveidīgas kultūras norises, balstoties uz tādiem principiem kā Latvijā radīts augstvērtīgs mūzikas, režijas un horeogrāfijas oriģinālsaturs, Latvijā un pasaulē atzinību guvuši darbi un izpildītāji, dodot iespēju interesentiem iepazīties arī ar latviešu komponistu jaundarbiem.

2020. gada augustā KISC izplatīja aicinājumu pasākumu rīkotājiem – valsts un pašvaldību kultūras organizācijām, kā arī neatkarīgajiem producentiem – pieteikt dažādas kultūras norises (izrādes, koncertus) ieskaņošanai audiovizuālā formā jeb digitālai fiksēšanai ar nosacījumu, ka veiktie ieraksti pēc projekta realizācijas būs pieejami plašam iedzīvotāju lokam bez maksas tiešsaistē, tai pat laikā nodrošinot pakalpojuma legālu izmantojumu saskaņā ar autortiesību likumdošanu. Arī pasākumu rīkotāju dalība projektā notika bez maksas.

Kopskaitā digitalizēšanai projekta ietvaros tika izvēlētas un ierakstītas 70 kultūras norises. Ir būtiski atzīmēt, ka projekta īstenošana notika Covid-19 pandēmijas noteikto stingro ierobežojumu laikā, līdz ar to, izvēloties ierakstīšanai paredzētos pasākumus, bija jāņem vērā iespējas katrā konkrētajā situācijā un laika periodā. Vienlaikus pieteiktie pasākumi tika vērtēti pēc noteiktiem atlases kritērijiem – ar mērķi sniegt sabiedrībai iespēju vispusīgi iepazīties ar augstvērtīgu un nozīmīgu kultūras norišu piedāvājumu, kas atspoguļo mūsdienu latviešu skatuves mākslas sasniegumus. Tā kā digitalizētajiem ierakstiem paredzēta ilglaicīga saglabāšana, tad, veicot pieteikumu atlasi, projekta komanda domāja arī par to, lai tiktu atstāta spilgta liecība mūsu pēcnācējiem par šodienas laikmeta kultūras labākajiem paraugiem.

Projektu īstenoja Kultūras informācijas sistēmu centrs, Projektu vadīja Kultūras informācijas sistēmu centra informācijas tehnoloģiju projektu vadītāja Annija Vucāne ciešā sadarbībā ar producenti Dainu Markovu un režisoriem Juri Sējānu un Gintu Fārenhorstu, kuri savukārt īstenoja pašu ieskaņošanas darba procesu. Koncertu digitālo fiksēšanu producentes Dainas Markovas un režisoru Jura Sējāna un Ginta Fārenhorsta.

 

Ekrānšāviņš no portāla Diva.lv: Mūziķi Marts Kristiāns Kalniņš, Līva Kalniņa, Kristiāna Stirāne, Jānis Miltiņš un Ivars Kalniņš LU Botāniskajā dārzā vasaras noskaņās izpilda 2021. gada jubilāra Imanta Kalniņa, kā arī citu latviešu komponistu skaistākās sajūtu dziesmas koncertā “Esi man tā” projekta “Tev tuvumā” ietvaros. KISC publicitātes foto.