Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Ģimnāzistes

Attēls - 1947

D
Digitāls saturs

Fotogrāfijas dāvinātāja rakstītais atmiņu stāsts par bēgļu gaitām un bēgļu nometnēm: "Aivars Kalējs ar vecākiem Alfonu un Hertu atstāja Vidzemi 1944. gada vēlā vasarā, jo tēvs Alfons, būdams Priekuļu lauksaimniecības skolas direktors, negribēja piedzīvot vēlreizēju komunistu varu. Kalēju ģimene caur Silēziju un Tīringenu nonāca Bavārijas pilsētā Baireitā, kur sagaidīja kaŗa beigas. Jau no paša sākuma Alfons strādāja birojā, kas apzināja latviešu bēgļus, un lūdza pilsētas amerikāņu komandierim kopmītni. Iedeva "Hotel zum Roten Hirsh”. Nodibinājās latviešu komiteja, kas izsniedza pilsonības apliecības. Nezināma iemesla dēļ militārā policija visu komiteju apcietināja un noturēja cietumā trīs dienas. Pēc bēgļu statusu noskaidrošanas visi tika atlaisti, un bijušā trako mājā nodibināja UNRRAs DP nometni "Camp Mack”. Nometnē, kur bija latvieši, igauņi un lietuvieši, mēs nodzīvojām līdz 1949. gadam, kad izceļojām uz Amerikas Indiānas štatu."

Divas jaunietes Hersbrukas nometnē (amerikāņu zonā) 1947.–1948. mācību gadā. Fonā nometnes barakas un kalni. Par šo gadījumu Aivars Kalējs atceras: "Baireitas "Camp Mack” DP nometnē nebija ģimnāzijas. Jauniešiem, kuŗi vēlējās mācīties latviešu ģimnāzijā, bija jābrauc uz Hersbrukas DP nometnes ģimnāziju un jādzīvo vairākiem skolniekiem vienā istabā. Es dzīvoju kopā ar Juri Delli un Ojāru Kļaviņu."

Divas meitenes. Aizmugurē nometnes ēkas un kalni

Lasīt vairāk
Oriģināla radīšanas datums:
1947
Oriģināla glabātājs:
Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs
Oriģināla identifikators:
LPplgD2022.60
Tips:
Fotogrāfija
Resursa virstips:
Attēls
Apjoms:
1 fotogrāfija
Izcelsme:
Aivars Kalējs
Vieta:
Amerikāņu zona; Hersbruka (Hersbruck); Hersbruka (Herbruka; Hersbruck); Vācija

Autortiesības

Ir aizsargāts ar autortiesībām

Piekļuves tiesības

Pieejams tīmeklī

Atvērt saistītā resursā

Digitālo objektu krātuve