Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Jaunais pāris ar kāziniekiem

Attēls - 1947

D
Digitāls saturs

Fotogrāfijas dāvinātāja rakstītais atmiņu stāsts par bēgļu gaitām un bēgļu nometnēm: "Salacas pagastam Vidzemē kaŗa briesmas draudēja 1944. gada septembrī, un Tauriņu ģimenei – tēvam Eduardam, mātei Lilijai un meitām Austrai un Ainai – bija jādodas bēgļu gaitās. Zirgu pajūgos nonācām līdz Liepājai, bet tālāk 1944. gada 18. oktobrī bija jādodas ar kuģi uz Dancigu. Vācijā mūsu ģimeni sūtīja uz vairākām bēgļu nometnēm, beidzot nonākot Braunšveigas pilsētā, kur priekš bēgļu dzīvošanas iztīrīja vecus kavalērijas zirgu staļļus. 1945. gadā Braunšveigā nodibināja DP nometni, kur mūs uzņēma, kur Tauriņu pāris nodzīvoja līdz 1948. gadam, kad Braunšveigas DP nometni slēdza un mūsu ģimene pārcēlās uz Zengvardenes DP nometni. Sakarā ar to, ka Braunšveigas DP nometnē nebija ģimnāzija, es ar māsu braucām uz Blombergas DP nometnes latviešu ģimnāziju. Ģimnāziju pabeidzu Zengvardenes DP nometnē un apprecējos. Uz Ameriku Tauriņu ģimene izceļoja atsevišķi – māsa 1949. gadā, vecāki 1950. gadā un jaunais Caunes pāris 1951. gada februārī. Eventuāli mēs visi tomēr nonācām kopā Čikāgā."

Kāzinieki – jaunais pāris, brūtes māsas un brūtganbrāļi – Strautas Mālderes un Harija Zvīguļa kāzu dienā Braunšveigas nometnē (angļu zonā). Priekšējā rindā, no kreisās: Aina Ose, Aina Tauriņa (pr. Caune), jaunais pāris Strauta Māldere un Harijs Zvīgulis, Anna Māldere un Austra Tauriņa.

Jaunais pāris, brūtes māsas un brūtganbrāļi

Lasīt vairāk
Oriģināla radīšanas datums:
1947
Oriģināla glabātājs:
Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs
Oriģināla identifikators:
LPplgD2022.30
Tips:
Fotogrāfija
Resursa virstips:
Attēls
Apjoms:
1 fotogrāfija
Izcelsme:
Aina Caune (dz. Tauriņa)
Vieta:
Angļu zona; Braunšveiga (Braunschweig); Braunšveiga (Braunsveiga, Braunšvaiga, Braunsvaiga; Braunschweig); Vācija

Autortiesības

Ir aizsargāts ar autortiesībām

Piekļuves tiesības

Pieejams tīmeklī

Atvērt saistītā resursā

Digitālo objektu krātuve