Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Skautu brālība

Attēls - 1948

D
Digitāls saturs

Fotogrāfijas dāvinātāja rakstītais atmiņu stāsts par bēgļu gaitām un bēgļu nometnēm: "Latvijas skauts, darbā trauc Kad dzimtene sauc! Atsaucoties šim aicinājumam, 1945. gada 16. septembrī vadītājs E. Virziņš un virskopnieks Ilmārs Paupe Ansbachas DP nometnē pie Nīrenbergas nodibināja Lielvārdes Lāčplēša 15. skautu vienību. 1945. oktobrī Ansbachas DP nometnē darbību iesāk Lielvārdes Laimdotas 44. gaidu vienība. Šīs fotogrāfijas un informācija ir no Lielvārdes 15. skautu vienības dienasgrāmatas." "Pie Ansbachas Lielvārdes 15. skautu un Lielvārdes 44. gaidu vienībām 1946. gada 11. februārī nodibinājās skautu un gaidu nodaļa Rothenburgas DP nometnē."

Četri skautu brālības jaunekļi formastērpos stāv laukumā Ansbahā (amerikāņu zonā) 1948. gada vasarā. Fonā uz laukuma ir divi karogmasti, bet laukuma malā ir koki un vairākstāvu mūra ēkas.

Lasīt vairāk
Oriģināla radīšanas datums:
1948
Oriģināla glabātājs:
Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs
Oriģināla identifikators:
LPplgD2022.3041
Tips:
Fotogrāfija
Resursa virstips:
Attēls
Apjoms:
1 fotogrāfija
Izcelsme:
E. Virziņš
Vieta:
Amerikāņu zona; Ansbaha (Ansbach); Ansbaha (Ansbacha; Ansbach); Vācija

Autortiesības

Ir aizsargāts ar autortiesībām

Piekļuves tiesības

Pieejams tīmeklī

Atvērt saistītā resursā

Digitālo objektu krātuve