Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Nometnes iela

Attēls

D
Digitāls saturs

Fotogrāfijas dāvinātāja rakstītais atmiņu stāsts par bēgļu gaitām un bēgļu nometnēm: "Kara pēdējās dienās (1945. gada februārī) es ar saviem vecākiem ieradāmies Flensburgā, kur, aptuveni rēķinot, bijām ap 20.000 latviešu bēgļu. Tūlīt pēc kara īsā laikā tur radās trīs bēgļu nometnes. Lielākā bija Flensburgas Murvikas nometne, kas atradās apmēram 300 m no jūras, tad Fruelunde, kas atradās apmēram 3 km no Murvikas nometnes, un trešā nometne, kas bija otrā pilsētas malā un kuras vārdu vairs neatceros. Bez bēgļu nometnēm Flensburgā bija vēl jūras skola ar apmēram 40 latviešu jauniešiem un latviešu mācību spēkiem [atradās 2 km no Mirvikas nometnes], kā arī Latviešu Sarkanais krusts, kas reģistrēja latviešu bēgļus un karavīrus. Pie bēgļu un karavīru reģistrēšanas Latviešu Sarkanajā Krustā nostrādāju līdz 1947. gadam. Netālu no Flensburgas bija apmetusies latviešu apgādes rota kapt. Meiera vadībā, kura tika aizturēta pie Dānijas robežas."

Iela Mirvikas nometnē Flensburgā (amerikāņu zonā). Priekšplānā, kreisajā ielas pusē, ir vienstāvu koka ēka. Labajā pusē ielas malā ir krūmi, aiz tām ir redzami māju jumti. Lejpus ielai, tās galā pastaigājas cilvēki; tur ir vēl vairākas vienstāvu ēkas.

Lasīt vairāk
Oriģināla glabātājs:
Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs
Oriģināla identifikators:
LPplgD2022.1932
Tips:
Fotogrāfija
Resursa virstips:
Attēls
Apjoms:
1 fotogrāfija
Izcelsme:
Mērija Jānītis
Vieta:
Angļu zona; Flensburga (Flensburg); Mirvika (Flensburga) (Mürwik; Flensburg); Vācija

Autortiesības

Ir aizsargāts ar autortiesībām

Piekļuves tiesības

Pieejams tīmeklī

Atvērt saistītā resursā

Digitālo objektu krātuve