Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Galvenie nometnes vārti

Attēls - 1948

D
Digitāls saturs

Fotogrāfijas dāvinātāja rakstītais atmiņu stāsts par bēgļu gaitām un bēgļu nometnēm: "1944. gada oktobrī mēs ar māti atstājām Latviju no Liepājas ar kuģi uz Vāciju. Vācijā ar vilcienu mūs aizveda uz Čehoslovākiju. Bēgļi tika izkaisīti, mēs ar māti nokļuvām Sudetengau apgabala Wunsiedel pilsētiņā, kur māte strādāja "Junghaus" fabrikā. 1945. gadā, kad atkal tuvojās krievi, mukām uz rietumiem, līdz nonācām amerikāņu zonā. Beigās nonācām Hanavas DP nometnē. Dzīvojām 1. ēkā, kas kādreiz bija cietuma ēka. Māte strādāja kā šuvēja, un es 1947. gada pavasarī beidzu Hanavas DP nometnes latviešu vidusskolu. 1948. gada martā izceļoju uz Kanādu (māte izbrauca vēlāk), nostrādāju iebraukšanas kontrakta gadu kā mājkalpotāja. Izbeidzoties manām dīpīšu laiku obligācijām, turpināju izglītību Montreālā."

Galvenie vārti Hānavas nometnē (amerikāņu zonā). Caur vārtiem dodas jaunu vīriešu grupa. Virs vārtiem ir uzraksts: "UNRRA Team 27". Zemāk teksts ir nesalasāms. Aiz vārtiem pastaigājas cilvēki, ir redzamas vairākas mūra ēkas. Abās pusēs vārtiem aug vairāki augsti koki.

Lasīt vairāk
Oriģināla radīšanas datums:
1948
Oriģināla glabātājs:
Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs
Oriģināla identifikators:
LPplgD2022.1808
Tips:
Fotogrāfija
Resursa virstips:
Attēls
Apjoms:
1 fotogrāfija
Izcelsme:
Māra Pavāre (dz. Karnupe)
Vieta:
Amerikāņu zona; Hānava (Hanau); Hānava (Hanava; Hanau); Vācija

Autortiesības

Ir aizsargāts ar autortiesībām

Piekļuves tiesības

Pieejams tīmeklī

Atvērt saistītā resursā

Digitālo objektu krātuve