Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Iceho baznīcas iekšpuse

Attēls - 1946-03-19

D
Digitāls saturs

Fotogrāfijas dāvinātāja rakstītais atmiņu stāsts par bēgļu gaitām un bēgļu nometnēm: "Andris Miglis izceļoja no Latvijas 1944. gada septembrī. Itzehoe-1945-48 Grevene-1948-49 Blomberg-1949- Augustdorf-1949-50 Izceļoja uz Austrāliju-1950" Artūrs Rubenis komentē: “Būvei tika izmantoti lielgabala granātu (patronu) kastes, kuras deva redelainu izskatu. Bija izbūvētas arī kluba telpas no šīm pašām patronu kastēm. Bez prof. E. Šmita labu laiku draudzi apkalpoja māc. Arnolds Ernstsons, kurš vēlāk bija Ziemeļkalifornijas draudzes mācītājs. Par saviem pieredzējumiem Ernstsons uzrakstījis atmiņas un tās atrodamas grāmatā: “No Cīravas līdz Sanfrancisko”. S. F. autora izd. 1996. 336 p.”

Baznīca Iceho nometnē (angļu zonā). Iekšpuses skats ar altāri un lustru priekšplānā un nodalījumiem un soliem aizmugurē. Foto autors: A.K. Miglis. Par šo gadījumu Andris Karlis Miglis atceras: "Baznīca bija pieejama luterāņu un katoļu draudzēm. Luterāņu dievkalpojumus noturēja Prof. Edmunds Šmits, kurš bija arī Icehē ģimnāzijas direktors. Pamatskolas pārzinis bija Andrejs Ozoliņš. Baznīcas soli, altārs un nodalījumi būvēti no koka restītēm, kurus izņēma no municijas kastēm. Restītes atdalīja lielgabala granātas vienu no otras."

Lasīt vairāk
Oriģināla radīšanas datums:
1946-03-19
Oriģināla glabātājs:
Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs
Oriģināla identifikators:
LP2015.800
Tips:
Fotogrāfija
Resursa virstips:
Attēls
Apjoms:
1 fotogrāfija
Izcelsme:
Andris Miglis
Vieta:
Angļu zona; Iceho (Itzehoe); Iceho (Icehoja, Icehē; Itzehoe); Vācija

Autortiesības

Ir aizsargāts ar autortiesībām

Piekļuves tiesības

Pieejams tīmeklī

Atvērt saistītā resursā

Digitālo objektu krātuve