Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Kārtot pēc
atbilstības
Papildu meklējums
Virstips
Piekļuves tiesības
Tips
Autors

Rādīt vairāk

Rādīt mazāk

Oriģināla glabātājs
Izdevējs
Valoda

Animācijas filmu studijas “Dauka” arhīvs

 110 objekti

 

Digitālajā kolekcijā apkopotas animācijas filmu studijas “Dauka” un tās priekšteces “Telefilma–Rīga” veidotās animācijas filmas. Kopumā skatāmi vairāk nekā 100 videoieraksti, kas tapuši laika periodā no 1969. gada, kad uzņemta pirmā “Telefilma–Rīga” veidotā animācijas filma “Lietaina diena”, līdz 2010. gadam, kad studija “Dauka” pārtrauca savu darbību.
Animācijas filmu studiju “Dauka” 1991. gadā dibināja Ansis Bērziņš un Roze Stiebra, kuri arī bija galvenie animācijas filmu scenāriju autori un režisori. Filmu pamatā bieži izmantoti latviešu autoru darbi, piemēram, Imanta Ziedoņa pasakas, Ojāra Vācieša, Raiņa un Aspazijas dzeja, kā arī latviešu tautas pasaku motīvi. Daudzu filmu veidošanā piedalījušās mākslinieces Dzintra Aulmane un Maija Brence, mūziku komponējuši Imants Kalniņš, Zigmars Liepiņš un citi.
Kolekcijā pieejamas gan īsmetrāžas animācijas filmas, piemēram, “Skudriņa Tipa”, “Zaķīšu pirtiņa”, “Kabata”, “Fantadroms”, gan vairākas pilnmetrāžas filmas – “Ness un Nesija”, “Kaķīša dzirnavas” un citas.
Kolekcija pieejama Latvijas Nacionālās bibliotēkas tīklā.

Atrasti 110 rezultāti (0.08 sekundes)

Pieteikties, lai saglabātu meklējumu

Kārtot pēc

No 11 lapām

Rezultātu skaits lapā: