Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Kārtot pēc
atbilstības
Papildu meklējums
Periods

Sākuma datums

Beigu datums

Atlasīt Notīrīt
Virstips
Piekļuves tiesības
Tips
Oriģināla glabātājs
Fiziskais datu nesējs

Latvieši pasaulē - muzeja un pētniecības centra krājums

 6645 objekti

 

Latviešu kopienas ārpus Latvijas pastāv jau gandrīz 200 gadu, joprojām saglabādamas latvisku dzīvesveidu un kultūru. Muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē” apkopo liecības, priekšmetus, fotogrāfijas un stāstus par latviešu izceļošanu no Latvijas un dzīvi diasporā - www.lapamuzejs.lv. Šī kolekcija ietver liecības par dziesmu svētkiem ārpus Latvijas, Brazīlijas latviešu dzīvi, latviešu dalību politiskajās demonstrācijās par Latvijas neatkarības atgūšanu, kā arī par latviešu bēgļu dzīvi DP nometnēs pēc Otrā pasaules kara.

Atrasti 2 rezultāti (0.03 sekundes)

Pieteikties, lai saglabātu meklējumu

Kārtot pēc

Meklēšanas rezultāti

 • layout image

  Gatavošanās gājienam Ņujorkā

  Attēls - 1953-05-02.

  Anotācija: Latvieši piedalās tradicionālā "Lojalitātes Dienas" parādē Ņujorkā, ASV, 1953. gada 2. maijā. Parādes dalībnieki pauda prasību pēc Padomju Savienības okupēto zemju atbrīvošanas, ieskaitot latviešu grupu, kurā bija aptuveni 300 dalībnieku. Grupa nesa iespaidīgus plakātus, ieskaitot H. Gricēviča darinātu plakātu ar samocītu seju, uz tā uzraksts "Komunisms šodien iznīcina latviešu tautu, bet rīt tas var notikt arī jums". Lielo plakātu ar lāci uz samītām Baltijas valstīm darināja E. Markēvičs.

 • layout image

  Gatavošanās gājienam Ņujorkā

  Attēls - 1953-05-02.

  Anotācija: Latvieši gatavojas tradicionālās "Lojalitātes Dienas" parādei Ņujorkā, ASV 1953. gada 2. maijā. Parādes dalībnieki pieprasīja Padomju Savienības okupēto zemju atbrīvošanu, ieskaitot latviešu grupu, kurā bija aptuveni 300 dalībnieku. Grupa nesa iespaidīgus plakātus, tostarp H. Gricēviča darinātu plakātu ar samocītu seju un uzrakstu "Komunisms šodien iznīcina latviešu tautu, bet rīt tas var notikt arī jums". Lielo plakātu ar lāci uz samītām Baltijas valstīm darināja E. Markēvičs.

Rezultātu skaits lapā: