Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Kārtot pēc
atbilstības
Papildu meklējums
Periods

Sākuma datums

Beigu datums

Atlasīt Notīrīt
Virstips
Piekļuves tiesības
Tips
Autors
Oriģināla glabātājs
Fiziskais datu nesējs

Laikraksta “Diena” fotoarhīvs

 7062 objekti

 

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā glabājas laikraksta “Diena” un tā pielikumu fotomateriāli no 1996. līdz 2008. gadam. 1990. gadā dibinātā “Diena” pēc abonentu skaita ir viens no lielākajiem laikrakstiem. Tas publicē rakstus par politiku, kultūru, sabiedriskiem, ekonomiskiem, sociāliem jautājumiem, viedokļus u. c. sava laika aktualitātes. Kopš 1996. gada laikraksts iespiests krāsu drukā, kas arī sakrīt ar laiku, kad tā fotoarhīvu sāka veidot mērķtiecīgi. SIA “Izdevniecība Dienas Mediji” apjomīgais dāvinājums Latvijas Nacionālajai bibliotēkai – laikraksta “Diena” fotoarhīvs – sastāv no aptuveni 55 000 fotoreportāžu ar aptuveni 1 000 000 fotoattēliem. Lielāko arhīva daļu veido fotonegatīvi, bet līdz ar 2002. gadu tos pakāpeniski nomaina digitālās fotogrāfijas, kuras tiek uzglabātas CD un DVD diskos. Hronoloģiskā kārtībā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā fotonegatīvi tiek digitalizēti, reportāžas – kataloģizētas un darītas publiski pieejamas. 2023. gadā pilnībā publiskotas ap 7000 reportāžu no 1996., 1997. un daļēji 1998. gada, veidojot aptuveni 200 000 lielu digitalizēto fotogrāfiju kolekciju, kas vizuāli atklāj visdažādākās aktualitātes Latvijā attiecīgajā laika periodā.
Kataloģizēto un publiskoto reportāžu pamatinformācijai (nosaukums, datējums un autors) izmantotas “Dienas” arhīva veidotāju piešķirtās ziņas par materiāliem.
Kolekcija ir publiski pieejama, bet materiālu pārpublicēšanai un failu ieguvei no Latvijas Nacionālās bibliotēkas nepieciešams autortiesību turētāja SIA “Izdevniecība Dienas Mediji” saskaņojums.

Atrasti 4 rezultāti (0.44 sekundes)

Pieteikties, lai saglabātu meklējumu

Kārtot pēc

Rezultātu skaits lapā: