Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Teksti Attēli Video Audio Priekšmeti
layout image
Iesakām

Strenču fotodarbnīcas stikla plašu kolekcija

Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājumā glabājas Strenču fotodarbnīcas stikla plašu kolekcija kuru veido 13 000 vienības. Digitālajā kolekcijā apskatāmas nedaudz vairāk kā 9 000 vienības. Fotogrāfijās atainoti Strenči un apkārtnes dzīve no 20. gadsimta 20. līdz 50. gadiem. Fotodarbnīcā strādājuši fotogrāfi Dāvis Spunde, Jānis Ziemeļnieks, viņa māsa Paulīne Kraukle un brālis Konrāds Krauklis. 

layout image
Iesakām

Plaša klasiskās, laikmetīgās un populārās mūzikas koncertierakstu kolekcija

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) brīvpieejā tiešsaistē piedāvā noskatīties pēdējos gados Latvijā notikušas 70 kultūras norises – klasiskās, laikmetīgās un populārās mūzikas koncertus, kuri ierakstīti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu īstenotā projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija" (1. kārta un 2. kārta) ietvaros un šobrīd ikvienam Latvijas iedzīvotājam augstā tehnoloģiskā kvalitātē ir skatāmi vietnē Diva.lv.

layout image
Iesakām

Redzi, dzirdi Latviju!

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālā krātuve

Uzzini

 • Profesionāļiem

  Kā uzsākt kultūras mantojuma digitalizāciju?

  Rekomendācijas tapušas, lai atvieglotu digitalizācijas sākšanu un mudinātu veikt kultūras mantojuma materiālu digitalizāciju. Tajās apkopoti galvenie jautājumi, ar kuriem sastapsies ikviens, sākot digitalizāciju. Sarežģītāku jautājumu gadījumā aicinām skatīt “Kultūras mantojuma digitalizācijas vadlīnijas”, konsultēties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas vai citu kultūras mantojuma iestāžu speciālistiem.

 • Mācies

  Darba lapas Dziesmu svētku krātuvē

  Darba lapas skolēnu informācijas meklēšanas prasmju attīstīšanai un zināšanu paplašināšanai par Dziesmu svētkiem.

Kolekcijas

Dāvana vientuļai sievietei - 50

Tieši pirms pusgadsimta – 1973. gada gada nogalē latviešu kinokomēdiju “Dāvana vientuļai sievietei” sāka izrādīt Latvijas kinoteātros. Tā kļūst par kulta filmu, kuru joprojām kā īpašu “svētku dāvanu”  piedāvā TV programmas un par kuru sajūsminās nu jau vairākas skatītāju paaudzes. 

Uzzināt vairāk
layout image

ATRODI VĒL

Latvijas kultūras un atmiņas institūciju veidotas digitālās kolekcijas, izstādes un citi vērtīgi resursi

Partneri

 • logo x
 • logo x
 • logo x
 • logo x
Visi partneri